סלקום דרושים חיילים משוחררים

התארים המומלצים ביותר

אמרו לכם שאחרי הצבא תהיו משוחררים לחלוטין מחובות ותוכלו לעשות כל מה שמתחשק לכם. אז אמרו...

למעשה אחרי השחרור החיים האמיתיים מתחילים ולמרות שלא יהיה לכם מפקד שיגיד לכם מה לעשות, עדיין מוטלות על כתפיכם משימות רבות. אחת (ומשמעותית במיוחד) מהן היא ההחלטה על מה ללמוד לתואר ראשון. ברור כי לימודי תואר ראשון הם לא חובה כמו פקודות הצבא, אבל הם בהחלט רצויים ויכולים לשדרג את השכר שלכם בצורה משמעותית. כמעט כל חייל משוחרר עסוק בשאלה הגורלית הזו וכדי שלא תצטרכו לשבור את הראש יותר מידי, באנו לעזור. יצאנו לבדוק מהם התארים המומלצים ביותר וחזרנו עם ממצאים שאולי יקלו עליכם את ההחלטה. בואו נתחיל.

תארים מבוקשים בשנת 2018
מאז שהפכנו להיות אומת הייטק ש ממש ומאז שסטראטאפים ואקזיטים צצים פה על ימין ועל שמאל, כולם רוצים להיות הייטקיסטים. כולם רוצים להיכנס בועה היוקרתית הזו וליהנות ממשכורות מתגמלות, תנאים מפנקים ומעמד מיוחד. אז מה צריך ללמוד כדי לעבוד בהייטק? תואר בהנדסה (על תחומיה השונים) , מדעי המחשב, מערכות מידע, ותארים נוספים יוכלו לקדם אתכם אל עבר החלום. זו בדיוק הסיבה איך הפכו לימודי תואר בהנדסה לכל-כך מבוקשים בשנים האחרונות, מגמה שתימשך גם בשנת 2018 וכן ב-2019. פרט להנדסה, גם לימודי תואר במשפטים נחשבים למבוקשים וכן לימודי רפואה, רפואת שיניים, תקשורת וחינוך.

תארים משתלמים ומומלצים
אחד הפרמטרים לקביעת כדאיות התואר הוא אפשרויות השכר שתגיעו אליהן בעזרתו וכמה זמן זה ייקח לכם. ישנם תארים שנחשבים לכאלו שעוזרים להתבסס כלכלית כבר מהשנים הראשונות של התואר וישנם כאלה שלא. רופאים למשל, אמנם נהנים ממשכורות מכובדות אך זה קורה רק לאחר שנים רבות מהתואר הראשון. למעשה הם יכולים להתחיל להרוויח רק כשיסיימו את התואר השני ולא לפני כן. מהנדסים למשל יכולים להתחיל לעבוד מיד לאחר התואר הראשון ויכולים להרוויח משכורות מתגמלות כבר מהשנים הראשונות שלאחר התואר. אם מסתכלים לטווח הרחוק אפשר להגיד שרשימת התארים המשתלמים תכלול: הנדסה לתואר ראשון או שני, רפואה, כלכלה או ראיית חשבון, מדעי המחשב וגם תארים נוספים.

מה כדאי ללמוד לתואר ראשון?
אין ספק שזוהי שאלת השאלות שמעסיקה כמעט כל צעיר שמנסה לתכנן את מסלול חייו העתידי. אז הצגנו את רשימת התארים המומלצים וכן את התארים שמשתלם ללמוד, אבל חשוב גם לדבר על עניין. שיקול חשוב שאתם צריכים להכניס לשאלה על מה כדאי ללמוד הוא מה שמעניין אתכם. תואר בהנדסה יכול להיות משתלם וכדאי אבל אם זה לא מעניין אתכם זה לא שווה דבר. תואר באמנות, מנגד, נחשב אולי לתואר שאין מה לעשות איתו אבל אם הוא מעניין ומושך איתכם אתם כנראה תמצאו עבודה בתחום. הפרמטר של תחום עניין ומשיכה הוא חשוב במיוחד וחייבים לכלול אותו בהתלבטויות האלו. זכרו שכשאתם לומדים ועובדים במשהו שמעניין אתכם אתם יכולים להגיע רחוק ולקום בכל בוקר עם חיוך ותחושת סיפוק. וזה שווה את זה!