סלקום דרושים חיילים משוחררים

לימוד מקצוע אחרי הצבא

קורסים, הכשרות מקצועיות ולימודי מקצוע לחיילים משתחררים

אנחנו בטוחים שכבר שמעתם על המושג הזה מתישהו אחרי השחרור, "לימודי מקצוע". לימודי תעודה או לימודי מקצוע הם לא בהכרח לימודים אקדמיים, והם מוצעים בשלל מקצועות בתחומים שונים במוסדות לימוד בארץ. כיצד לימודי מקצוע יתרמו לעתיד שלכם, ומתי הוא הזמן המושלם להתחיל ללמוד?

מקצועות מבוקשים לשוק בישראל
אם שאלתם למה לכם ללכת ללמוד בכלל, במיוחד ישר אחרי השירות הצבאי שלא היה פשוט כל כך, קודם כל זו שאלה לגיטימית. כדי להתפרנס תצטרכו לעבוד וזה לא סוד, אך לא כולם מעוניינים להשאר בשלב הראשוני של חיפושי עבודה כמו תחנות דלק או מפעלים. כשתתחילו לחשוב על הקריירה שלכם, הכל יתחיל בלימודים, ולימודי מקצוע הם אחד השלבים הראשוניים והחשובים במסלול שלכם לקריירה שרציתם. עם קצת סבלנות ומאמץ תוכלו לצעוד בשקט ובנחת אל הדרך למימוש הקריירה החלומית שלכם, ולהראות לשוק בישראל מה יש לכם להציע.

תנאי קבלה  ללימודים במכללות
כדי להתקבל למוסד הלימודים שרציתם תצטרכו להתחיל מאיפשהו. באוניברסיטאות הדרישות גבוהות יותר, ובמקצועות מסוימים תצטרכו אפילו ציון של מעל 680 בפסיכומטרי. אך ישנם מכללות שונות המציעות לימודי מקצוע עם תנאי קבלה בסיסיים שפונים לקהל רחב מאוד - ויכולים להיות מושלמים עבורכם אם מדובר בתחום הלימודים שרציתם והסביבה הצעירה במהלך הלימודים במכללה. את ההשכלה הקודמת שלכם תמיד תוכלו לשפר בהתאם לבחירת המקצוע אם מדובר בקורסים לשיפור בגרויות או קורס פסיכומטרי.

מעסיקים מחפשים אנשי מקצוע
אפשר לומר שהמעסיקים במדינה שלנו בכלל לא פראיירים. גם אם נעזוב לרגע את החברות הגדולות והתאגידים, עסקים קטנים ופרטיים קיימים בכל מקום. הנטייה תמיד תהיה לבחור את האיש האיכותי למקצוע, ולא את המתחיל. העניין הוא, שהשוק בישראל משתנה מפעם לפעם. בהתאם לכך גם אתם הצעירים לא כל כך תדעו היכן כדאי ללמוד ובאיזה מקצוע לבחור, אך עם ייעוץ נכון תוכלו להכיר מה השוק בימינו צריך ואיפה תוכלו ללמוד. מקצועות מבוקשים כיום מתחילים מלימודי משפטים ועד למדעי החברה ומדעי המחשב. קחו את הזמן שלכם כחיילים משוחררים והתחילו בחקר ללימודים המועילים ביותר בשבילכם.